Servis öncesi ve sonrası uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.

Tüm Hijyen Kuralları Dahilinde Profesyonel Servis Hizmetlerimiz için

Hemen Arayın !

Tüm Hizmetlerimizde Kredi Kartı Geçerlidir.

Doğalgaz, yer altında elde etmiş olduğumuz yanıcı gaz karışımı maddedir. Aynı zamanda renksiz ve kokusuz olup enerji elde etmek amacı ile kullandığımız gazdır. Doğalgaz yer altında elde edilmekte olduğundan iletimi ve kullanmak için belirli bir düzen ve tesisat sistemine gerek duyulur. Doğalgaz günümüzde yaygın bir şekilde evlerde kullanılmakta olan aynı zamanda güvenlik bakımından ve temiz bir enerji kaynağı olduğunda da çok fazla tercih edilen sistemdir.

Doğalgaz kullanımından en büyük risk faktörü gaz kaçağı konusudur. Gaz kaçırması gibi ciddi olan durumlarda can kaybı oranı oldukça yüksektir. Bir o kadar kolaylığın beraberinde oldukça önemli bir sistem olup, yapılacak işlemlerin uzman kişiler tarafından yapılması ve yetkili kişiler tarafından da onaylı bir hizmet olması son derece önemlidir.

Doğalgaz tesisatı için yetkilerin ve işinde uzman kişilerin yapılması önemsenmeyecek bir durum olmadığı bilincinde olunması gerekir. Bununla birlikte kullanıcılarında kullanım süreçlerinde oldukça dikkatli olmaları gerekir.

Doğalgaz Ev Tesisat Döşeme

Doğalgaz ev tesisat döşeme işleminde bazı işlemlerin yapılması gerekir. Doğalgaz tesisatının yapılması için gerekli olan şartlar nedir? Sorusunun cevabını ise şu şekilde açıklamak mümkündür. Öncelikle doğalgaz tesisatı sağlanması için bulunduğunuz binaya kadar ulaşan bir doğalgaz hattının olması şarttır. Yer altından sağlanan bu kaynak evlere doğalgaz hatları sayesinde ulaşır. Bundan sonraki aşama ise doğalgaz bağlantısına ulaşmak ve bu hizmetten faydalanmak için yetkili kurum ve kuruluşlara doğalgaz bağlantısı için başvuruda bulunulması gerekir.

Bunların haricinde binanın içinde ve dairede doğalgazın kullanılabilmesi için iç tesisat sisteminin tamamlanmış olması gerekir. Tüm işlemler yapıldıktan ve tamamlandıktan sonra doğalgaz aboneliği gerçekleştirilir ve tamamlanan işlemler neticesinde doğalgazın kullanıma açılması beklenir.

Kombi Montajı

Kombi montajı işlemini gerçekleştirmek için belli başlı adımlar ve dikkat edilecek hususlar vardır. Bu aşamaları şu şekilde sıralamak mümkündür. Öncelikle ilk olarak kombi yeri projede uygun görülen yer neresi belirlendi ise o bölgeye duvara askı bağlantılarında dikkatli bir biçimde yerleştirilerek monte edilme işlemi tamamlanır. Kombinin yerleştirilmesi ile birlikte hermetik adı verilen baca çıkışı içinde uygun alan ayarlanır.

Kombi bacası kurallara uygun bir biçimde takılır. Tesisat tamamlandıktan sonra bu tesisat bağlantılarının kontrolü sağlanır. Yapılan tesisat bağlantıları sonucu kalorifere su gönderme işlemi yapılır. Gaz bağlantısı yapılır ve gaz kaçağının olup olmaması durumu kontrollü bir şekilde bakılır. Bunların dışında uygulanan ve eksik olan hizmet adına ücretler karşılanır. Aksi takdirde yukarıdaki işlemler tamamlanır ve kombi montajı gerçekleşmiş olur.

Petek Montajı

Petek montajı işlemi gerçekleştirilirken dikkat edilecek bazı aşamalar vardır. Petek montajı yapılırken izlenilen adımlar şu şekildedir. Öncelikle montajın yapılacağı yer belirlenir. Belirlendikten sonraki adım, zeminden yüksekliği ve sağ sol kısımlarda ayarlanan boşluklar dahilinde bunlar için duvara işaretlenmeler yapılır.

Yapılan işaretlemeler sonrasında montaj işlemi gerçekleştirilir. Petek montajı dikkat isteyen ve ölçümler dahilinde yapılması gereken bir işlem olup özenle ve işi iyi bilen bir usta tarafından yapılmış olması önerilir. Örneğin peteğin zeminden yüksekliği en az 70 mm olması gerekir. Duvara montajı gerçekleştirilen peteğin duvar ile arasındaki uzaklığın ölçümü ise en az 40 mm olması gerekir.

Radyatörlerin giriş çıkış kısımlarında mutlaka vananın yerleştirilmiş olması gerekir. Bunlar gibi dikkat isteyen ve ölçümlerin göz önünde bulundurularak yapılması gereken işlemlerdendir.

Doğalgaz Tesisat Döşeme Maliyeti

Doğalgaz tesisat döşeme maliyeti binanın bulunduğu yer ve bazı etkenlere göre değişkenlik gösterir. Bunun için işinde uzman ve yetkili kişiler tarafından bilgi almak oldukça önemlidir. Doğalgaz tesisatsını doğalgaz şirketi bünyesinde çalışan ve yetki bakımından onaylı kişiler tarafından ve bu işi yapacak düzeneği kurup güvenirli hizmeti sağlayacak yetkili tesisat firmaları tarafından yapılması gerekir. Tüm bu işleri yapma için başlanması gereken ve atılması gereken ilk adın nedir?

Doğalgaz almak ve bu hizmetten yararlanmak adına ilk yapmanız gereken işlem iç tesisatın tamamlanmasıdır. Sonrasında ise bu işlemler için gerekli olan tüm izinlerin tamamlanması gerekir. Devamında hizmet için anlaşma yapak üzere bulunduğunuz bölgede görev yapmakta olan doğalgaz dağıtım şirketine başvurup sonucu beklemektir. Sonrasında gerekli ihtiyaçlar karşılanarak doğalgaz hizmetinden faydalanabilirsiniz. Maliyet bakımında 4 bin ile başlayıp 8 bin civarına kadar miktarlar görülür.

Tüm Hijyen Kuralları Dahilinde Profesyonel Servis Hizmetlerimiz için

Servis öncesi ve sonrası uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.

teknisyen.com.tr

Uzman Servis Personellerimiz İle Hizmetinizdeyiz

Sertifikalı Teknik Servis
Kombi Klima ve Beyaz Eşya Servisi, teknisyenlerimiz tüm eğitimleri almış, MYK belgeli uzman kişilerden oluşmaktadır.
Garantili Servis Hizmeti
Kombi Klima ve Beyaz Eşya Servisi, tarafından değişimi yapılan tüm yedek parçalar 1 yıl garanti kapsamındadır, hemen arayın.
Özel Servis
Teknik servis ihtiyaçları için, Yetki belgelerimiz aracılığı ile garantili hizmet almak için hemen arayın, ekibimizi yönlendirelim.
%100 Müşteri Memnuniyeti
Müşteri Memnuniyeti müşteri hizmetleri politikamızın esas ilkesi olup, tüm çalışmalarımızı bu ilke kapsamında gerçekleştiririz.

BİZ SİZİ ARAYALIM

İrtibat numaranızı bırakın biz sizi arayalım!

100% MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ
Memnuniyet Dilek İstek ve Şikayetlerinizi İletin

SERVİS FORMU

Lütfen Formu Doldurun.