Servis öncesi ve sonrası uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.

Tüm Hijyen Kuralları Dahilinde Profesyonel Servis Hizmetlerimiz için

Hemen Arayın !

Tüm Hizmetlerimizde Kredi Kartı Geçerlidir.

Kış aylarında ısınma ihtiyacını karşılamak amacı ile belli başlı yöntemler kullanılır. Bu ısıtma yöntemleri teknolojinin gelişmesi ile beraber farklı boyutlara ulaşmıştır. Hem yaşam alanlarında hem de iş yerlerinde ısınma ihtiyacı belli başlı ekipmanlardan karşılanır. Bu ısıtma ekipmanlarının ısınma ihtiyacını karşılayabilmesi ve ebatlarının bulunduğu ortamı ısıtmaya yetecek olması son derece önemlidir. Teknolojinin gelişmesi ile beraber ısıtıcılarda Farklı boyutlarda ve farklı tasarımlarda üretilmeye başlanmıştır. Daha modernize edilmiş ve çok daha fazla ihtiyacı karşılayan ısınma teknolojileri ortaya konulmuştur.

Günümüzde radyant ısıtıcılar herkes tarafından tercih ediliyor ve kullanım kolaylığı sağlıyor. Radyant Isıtıcı hem iş yerlerinde hem de işletmeler tarafından ısınma ihtiyacının karşılanması amacı ile kullanılmakta. Radyant ısıtıcılar, eski yıllardan günümüze kadar birçok alanda tercih edilir. Günümüzde her sezon teknolojik gelişmeler ile birlikte kendini ilerleten bir ısıtma ürünüdür. Radyant ısıtıcılar diğer ısıtma sistemlerinden çok daha farklı bir araçtır. Radyant ısıtıcılar bulunmuş olduğu ortamdan çok istenilen bölgeyi ısıtma özelliğine sahip bir ürün. Ürünün ayarlanabilir başlığı ısıtılması istenen bölge için ayarlanabilir.

Radyant Isıtıcıların Kullanım Alanları

Radyant ısıtıcılar ayarlanabilir başlıkları ile tüm bölgeye değil de ısınması istenilen bölgenin ısınmasına sağlamakla öne çıkıyor. Bu ısıtıcı sistemi ışıkla ısıtma sistemi olarak da biliniyor. Radyant ısıtma sistemi bilinen ısıtma sistemlerinden çok daha farklı bir ürün. Genel olarak kullanım alanı yaygın olan bu ürün kullanım kolaylığı ve ekonomik olması nedeniyle çok tercih edilen ürünler arasında. Radyant ısıtıcılar yaşam alanlarında kullanıma uygun olmayan ürünlerdir. Bu nedenle bu ısıtıcıların evlerde kullanımı yaygın değil. Genel olarak endüstriyel ve işletmeler için kullanıma uygun olan bu ürün cami ve kapalı pazar gibi alanlarda da tercih ediliyor.

Radyant ısıtıcılar yalnızca endüstriyel alanlarda değil, daha farklı çok fazla alanda da kullanımı yaygınlaşmıştır. Market ve alışveriş merkezlerinde radyant ısıtıcılar çok tercih ediliyor. Ayrıca spor salonlarında da tercih edilen bir ürün. Radyant ısıtıcı türleri yüksek tavanlı ve büyük binaların ısınması için oldukça uygun bir üründür. Ayrıca radyant ısıtıcılar teras ve açık alan gibi mekanlarda etkili ısıtmaz sonuçları elde edebilmek için tercih ediliyor. Hem işletmelerde hem de cami spor salonu gibi ortamlarda kullanımı oldukça yaygın olan bir ısıtma sistemidir. Radyant ısıtıcıların belli başlı modelleri vardır. Bu modellerden ihtiyacınıza uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Radyant Isıtma Sistemi Modelleri

Günümüzde kullanım alanları oldukça yaygın olan radyant ısıtıcı modelleri 2 farklı türde kullanıcıya sunulmuştur. Bu modeller arasından işletmenin ya da ısıtıcının kullanılacak olduğu alanın boyutuna göre bir tercih yapmanız mümkün. İki ana başlık altında incelenecek olursa radyant ısıtıcı modelleri yüksek yoğunluklu olan radyant ısıtıcı ve düşük yoğunluklu olan radyant ısıtıcı olarak incelenebilir.

Her iki radyant ısıtıcı modeli yoğunluklarına göre değerlendirilir. Düşük yoğunluklu olan radyant ısıtıcı modelinde ışınlardan gelen 200 ve 800 derece arasında ısı mevcuttur. Düşük yoğunluklu olan radyant ısıtıcı modeli genel olarak daha fazla tercih edilen bir modeldir. Modelin boru ebatlarına göre farklı seçenekleri var. Bu model genel olarak orta çapta bir işletmenin ısınma ihtiyacını karşılayabilecek özelliğe sahiptir.

Yüksek Yoğunlukluktaki Radyant Isıtıcılar

Yüksek yoğunlukta olan radyant ısıtıcı modeli ise 850 derece ısı yalıtımı yapabilme özelliğine sahip bir model. Yüksek yoğunluklu radyant ısıtıcı modeli genel olarak büyük işletmeler için oldukça ideal bir nokta 850 derece üzerinde ısınma ile ortamı ısıtan bu model büyük işletmelerin tercihidir.

Radyant ısıtıcı modeli seramik kaplama olmasından dolayı hem dış mekanlarda hem iç mekanlarda kullanılabilme özelliğine sahiptir. Radyant ısıtıcılar çok fazla kullanım alanına hitap eden ürünlerdir. Radyant ısıtıcı modelleri işletmeler fabrikalar sanayiler işyerleri camiler kafeler bar ve restoranlar için son derece ideal olan bir ısıtıcı sistemidir.

Radyant Isıtıcılar Nasıl Çalışır?

Borulu olan radyant ısıtıcılar 4 bölümden oluşur. Bu bölümler brülör, radyant boru, reflektör ve vakum fanıdır. Radyant ısıtıcının yakmış olduğu gaz sisteminin ucundaki vakum fanı tarafından emilim sağlar. Ardından gazın boru içerisinden dolaşması ve soğuduğu noktadan dışarı atılmasını sağlar. Bu hareket esnasında radyant boru içinde dolaşan gaz ısıyı boruya iletir.

Radyant borunun dış yüzeyi ısısı ortalama olarak 300 dereceye kadar ulaşabilir. Gaz yakıtı ile kullanılan radyant ısıtıcılar ilk üretildiğinde endüstriyel uygulamalar için geliştirilmiştir. Ancak radyant ısıtıcılar günümüzde farklı ihtiyaçlar için de tercih ediliyor.

Nerelerde Isıtma Sağlar?

Radyant Isıtıcı modelleri geleneksel yöntemler ile ısınması zor ya da imkansız olan büyük mekanların ısıtılmasını sağlar. Ayrıca radyant ısıtıcılar izolasyonun kötü olduğu mekanların ısınmasında başarılı bir şekilde ısıtma yapabilme özelliğine sahip. Radyant ısıtıcılar fabrika, atölye, servis istasyonu, ibadethane, stadyum, spor salonu gibi ortamların ısınması için kullanılır. Ayrıca radyant ısıtıcılar depo hangar, fuar, sergi salonu, sera, hayvan çiftliği gibi alanların ısınma ihtiyacını karşılamak için de tercih ediliyor.

Radyant ısıtıcılar kazan dairesi ve bu gibi ekipmanları gerektirmez. Ayrıca tavan ve zemin arasında minimum sıcaklık farkı sağlanır. Bu ısıtıcı modelleri kolay montaj ve düşük yatırım maliyeti ile kısa zaman içerisinde kendini amorti eder. Radyant ısıtıcılar sayesinde farklı alanların farklı sıcaklık seviyesi ile ısıtılması mümkün olur.

Ekonomik Isınma Biçimi

Radyant ısıtıcılar da doğalgaz LPG ve dizel yakıt gibi seçenekler mevcuttur. Radyant ısıtıcıların temel çalışma prensibi sıcaklığın ışının ile taşınması şeklinde sağlanır. Radyant ısıtıcılar ekonomik maliyetler ile ısınma sağlayan ısıtıcı türleridir. Radyant ısıtıcılar kullanıldıkları ortamdaki havayı direkt olarak ısıtmaz. Bu ısıtıcılarda maddenin ısınması ile birlikte ortama yayılan ısı ortamın durumuna göre kapasite farklılığı gösterebilir. Radyant ısıtıcıların genel çalışma prensibi güneşe benzer.

Radyant ısıtıcılar bilinen ısıtma yöntemleri olan konvansiyonel ısıtıcılardan çok daha farklıdır. Hava molekülleri yerine doğrudan maddeyi ısıtan ısıtıcı türleridir. Radyant Isıtıcı yüksek tavanlı ya da açık alanlarda ekonomik ısınma sağlar. Radyant ısıtıcılar infrared ısıtıcı olarak da isimlendirilmiştir. Radyant ısıtıcılar ile kafe, restoran, mağaza, showroom gibi alanların ısıtılması artık ekonomik olarak sağlanmaya başlamıştır. Radyant ısıtma sistemleri ile özellikle işletmelerde kış aylarında da verimli ısıtma sağlandığı için işletmeler yaz aylarında olduğu gibi kışın da faal olur. İşletmelerin balkon bahçe gibi açık alanlarında tercih edilen radyant ısıtma ile müşterilerin konforu sağlanır. Radyant ısıtıcılar rüzgardan etkilenmez ve hareket kabiliyeti bulunmadığı için bozulmadan uzun yıllar çalışma imkânına sahip olan ürünlerdir.

Isıtcının Seçilmesinde Alanın Özelliği

Isıtıcıların farklı olanları taşınabilen işlevsel modelleri de bulunur. Radyant Isıtıcı kış bahçesi, teras, yarı açık spor salonu gibi ortamlarda tercih edilir. Radyant ısıtıcıların büyüklüğü ısıtılacak ortanın metrekaresine göre tercih edilir. Radyant ısıtıcılarda renk seçeneği de mevcuttur. Kullanılacak olan ortamın dekorasyonuna göre renk tercihi yapılabilir. Radyant ısıtıcı türleri ısıyı uzun süre muhafaza eder. Sessiz çalışan bu ısıtıcılar tozlanmaya da neden olmaz.

Ergonomik kullanımı sayesinde radyant ısıtıcılar her geçen gün işletme sahipleri tarafından sıklıkla tercih edilir. Radyant ısıtıcılar görünüm olarak ta oldukça estetik bir görünüme sahiptir. Sunmuş olduğu konfor nedeni ile birçok sektörün tercihidir. Ayrıca bu ısıtıcılar yaz kış ortam sıcaklığının dengede olması için seralarda da kullanılır.

Tüm Hijyen Kuralları Dahilinde Profesyonel Servis Hizmetlerimiz için

Servis öncesi ve sonrası uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.

teknisyen.com.tr

Uzman Servis Personellerimiz İle Hizmetinizdeyiz

Sertifikalı Teknik Servis
Kombi Klima ve Beyaz Eşya Servisi, teknisyenlerimiz tüm eğitimleri almış, MYK belgeli uzman kişilerden oluşmaktadır.
Garantili Servis Hizmeti
Kombi Klima ve Beyaz Eşya Servisi, tarafından değişimi yapılan tüm yedek parçalar 1 yıl garanti kapsamındadır, hemen arayın.
Özel Servis
Teknik servis ihtiyaçları için, Yetki belgelerimiz aracılığı ile garantili hizmet almak için hemen arayın, ekibimizi yönlendirelim.
%100 Müşteri Memnuniyeti
Müşteri Memnuniyeti müşteri hizmetleri politikamızın esas ilkesi olup, tüm çalışmalarımızı bu ilke kapsamında gerçekleştiririz.

BİZ SİZİ ARAYALIM

İrtibat numaranızı bırakın biz sizi arayalım!

100% MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ
Memnuniyet Dilek İstek ve Şikayetlerinizi İletin

SERVİS FORMU

Lütfen Formu Doldurun.