Servis öncesi ve sonrası uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.

Tüm Hijyen Kuralları Dahilinde Profesyonel Servis Hizmetlerimiz için

Hemen Arayın !

Tüm Hizmetlerimizde Kredi Kartı Geçerlidir.

Klima Tesisatı Nedir?

Klima, kapalı alanlarda bulunan ortamın sıcaklığını tercih edilen değere ulaştırılması ve o değerde kalmasının sağlanması için soğutma, ısıtma, nem kontrolünün sağlanması ve havanın değişimini sağlar. Böylelikle, kişilerin yer aldığı mekânlardaki fazla ısının dışarı atılmasını sağlayarak iç ortamın serin kalmasına yardımcı olur.

Havanın fazla nemini alır ve iç kısımda gerekli hızda hava dolaşımının gerçekleşmesini sağlar. Bu şekilde hava filtre edilir. İnsanların zaman geçirdikleri ortam içerisinde konforlu bir şekilde bulunmalarını sağlar. İklimlendirme, soğutma, ısıtma, temizleme, hava dolaşımı yaptırma ve havanın nem seviyesinin sabit bir oranda tutulması işlemlerini kapsayan süreç klima tesisatı olarak adlandırılır.

Klima Tesisatında İzlenen Adımlar

Klima ile ilgili en çok merak edilen konulardan biri de klima tesisatı nasıl yapılır sorusudur. Klima tesisatı için iç ünitenin monte edileceği duvar belirlenerek iç montaj sacı duvara uygun bir şekilde monte edilir. Dış üniteden iç üniteye geçmesi gereken bakır borular için gerekli delikler açılır. Dış ünite ayaklarının monte edilmesinin ardından dış ünitesi de klima ayaklarına yerleştirilir. Alınan ölçülere uygun olarak bakır boru kesilir.

Kablo bağlantılarının doğru bir şekilde yapılmasının ardından iç üniteden dış üniteye uzanması planlanan drenaj borusu hazırlanır. Dış ünite bakır boruları olması gereken bölüme monte edilir. Klimanın gazının ölçülmesi sağlanarak eksiliği durumunda gaz basımı gerçekleştirilir. Borular içeresinde yer alan havanın vakumlanması, dış ünite gidiş dönüş vanaları açıldıktan sonra klima tesisatı tamamlanır.

Klima Borusunun Gizlenmesi Nasıl Gerçekleştirilir?

Genelde klima alt yapısı tesisatı bina inşaat halindeyken ya da bina tadilatı esnasındayapılır. Ancak sonradan evin içerisine klima taktırmak istendiği zaman duvarların doğru bir şekilde Yanlış ya da bilinçsiz yapılan alt yapı uygulamaları sonrası hat çevresinde terleme, kabarma ya da rutubet oluşabilir. Bu nedenle gerekli kurulum firmamız tarafından gerçekleştirilir.

Klima alt yapısında kullanılan bakır boru, kablo ve su tahliye hortumlar tesisat bitene kadar korunması sağlanmalıdır. Klima tesisatı sırasında görüntü açısından olumsuz bir durum oluşturduğu için klima borusu gizleme işlemi firmamız tarafından oldukça kolay bir şekilde yapılır.

Sıva Altı Klima Tesisatı Süreci

Görsel açıdan estetik bir görüntünün sergilenmesini sağlamak amacıyla sıva altı klima tesisatı uygulaması yapılır. Genellikle inşaat halindeki binalarda elektrik ve su tesisatı ile birlikte sıva altı tesisat uygulaması yapılır. Ancak firma olarak tamamen yapımı bitmiş olan binaların içerisine de bu uygulamayı gerçekleştiriyoruz.

Sıva altı klima tesisatı işleminde gerekli planların yapılması ile bakır borularda olumsuzluğa neden olan tün faktörleri göz önüne alarak uygulama gerçekleştirilmesini sağlarız. Görüntü kirliliği yaşanmaması için oldukça önem taşıyan klima sıva altı tesisat fiyatları uygulama yapılan işlemlere göre farklılık gösterir. Alanında uzman ve gerekli bilgi donanımına sahip firmamız ile sıva altı klima uyguları herhangi bir sorun yaşanmadan gerçekleştirilir.

Klima Tamiri ve Bakımı

Klima cihazlarında yer alan bakır borular, iç üniteyle dış ünite arasındaki bağlantıyı sağlar. Bakır boruların uzun bir zaman diliminde klima cihazları içerisinde kullanılması ile beraber yüksek bir performans sağlanır. Ancak klima boruların da yalıtımının yöntemine uygun bir biçimde yapılması gerekir. Bunun sebebi normalden fazla seviyelerde ısı kaybının engellenmesi ve bakır boruların oksitlenmesi ihtimalinin önüne geçilmesidir.

Bakır borular oksitlendiği zaman borular içerisinde meydana gelen tıkanma sebebiyle, cihazda bir takım arızalar meydana gelir. Bu durumda, daima müşteri memnuniyetini ön plana alarak hizmet veren firmamız klima bakır boru tamiri için gereken tüm onarımın yapılmasını sağlar.

Klima Bakır Boru Montajı

İç Ünite ile dış ünite arasındaki gaz geçişini sağlama işlevi bulunan bakır borular klima tesisatında önemli bir yere sahiptir. Bu anlamda klima bakır boru montajı yapılırken dış üniteden iç üniteye geçmesi planlanan bakır borular için delik açılır. Bu iki ünite arasında kalacak olan bakır boru için ölçüler alınır. Devamında ise iç ve dış ünite arasındaki bakır boru bağlantılarının yapılması sağlanır.

Bakır boruların izolasyon bandı ile sarılması sağlanır. Daha sonra dış ünite bakır boruların yerine monte edilir. Böylelikle bakır boru klimanın çalışması için kullanımına hazır hale getirilir. Cihazın dış cephe montajlarında ve bağlantı kanalları içerisinde klima tesisatı bakır boru oldukça kolaylık sağlar.

Klimanın Uzun Ömürlü Kullanımının Sağlanması

Yeni bir ev içerisinde yer alan hazır klima tesisatı ile herhangi bir montaj işlemi yapılmasına gerek duyulmaz. Klimalar, aşırı sıcak ya da aşırı soğuk yaşandığı zamanlarda insanların tercihine göre ısı ayarı yaparak ortama hava aktarılmasını sağlar.

Bakır boruların klima tesisatı sırasında açıkta bırakılması görüntünün olumsuz bir izlenim vermesine neden olur. Bu nedenle klima ankastre tesisat ile bakır boruların uzun ömürlü kullanımını da sağlanmış olur. Klima tesisatının çok daha uzun seneler sorunsuz olarak kullanımı da gerçekleşecek sıva altı işlemiyle mümkün hale gelecektir.

Klimalarda Tesisat Süreci

Firmamız tesisat işlemlerinde oldukça deneyim sahibidir. Klima tesisatı oldukça dikkat gerektiren bir süreçtir. Klima tesisatında pek çok sürecin bir araya getirilerek en doğru biçimde yapılması gerekir. Bu nedenle klima tesisatı fiyatları konusunda tüm bu etkenlerin göz önünde bulundurulması gerektiği için fiyatlarda değişiklikler gözlenebilir.

Klima montaj sürecinde yapılacak bir hata ciddi maddi ve manevi hasarlara neden olabilir. Bu nedenle klima tesisatı yapan firmalar seçiminde kaliteli hizmet sunan ve işinde deneyim sahibi olan firmaların seçimi büyük önem taşır.

Uygun Fiyatlarda Klima Tesisatı Hizmeti

Firma olarak klima tesisatını oldukça başarılı bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Bu anlamda uygun fiyatlı klima tesisatı hizmeti sağlayan firmamız, klima yer seçiminden itibaren klima tesisatının son aşamasına kadar doğru uygulamaların yapılmasını sağlayıp klima çalışır bir konuma ulaştığında kurulumun tamamlanması konusunda oldukça fazla deneyim sahibiyiz.

Klima Tesisatında Dikkat Edilmesi Gerekenler

İnsanların en çok merak ettiği sorulardan biri de klima tesisatı nasıl çekilir, sorusudur. Klimalar iç ve dış olmak üzere iki üniteden meydana gelirler. Klima tesisatı gerçekleştirilirken bir takım kurallara uyulması önemlidir. Klima için uygun olan yer belirlenmesi, bakır boru ölçülerine, elektrik bağlantı kablosunun kesitine ne niteliklerine uygun şekilde bir işlem gerçekleştirilmesi sağlanır.

Ayrıca iç ünite kurulurken montaj yerine yakın olan bir ısı kaynağı olmaması gerekir. Aşırı nem bulunan ortamlarda klimalar performans olarak beklenenin altında kalır ve ilerleyen zamanlarda bozulmaya başlar.

Klima Borusu Kesimi

İç ve dış ünite bağlantıyı sağlamakta olan klima borusu döşeme sürecinde borunun kesim sırasındaki ayarlamalar klimaya uygun olacak şekilde yapılır. Alanında deneyim sahibi ekip arkadaşlarımız ile beraber çok hızlı bir biçimde klima borusu döşeme hizmeti sunarak arzu ettiğiniz imkânları sağlayabiliyoruz.

Klima içerisinde yaşanabilecek muhtemel arızaların korumaya alınması ve gerekli onarımların gerçekleştirilmesini sağlamak için garantili klima tesisatı hizmeti sunuyoruz.

Klima Tesisatı Uygulamaları

Kurulumu sırasında klima tesisatı fiyatları tercih edilen firmanın alanında yetkin olmasına ve kullanılan malzemelerin kalitesine bağlı olarak değişiklik gösterir. Yapılan projeye tam uygunluğun sağlanması ve gerektiği zamanlarda yapılan değişiklikler hakkında kişilerin bilgilendirmesi önemlidir.

İşlemlerin başlangıcında klima tesisatı projesi mühendislerin doğru bir şekilde çizimlerinin gerçekleştirilmesinin ardından proje gerçekleştirilmeye hazır hale getirilir. Bu anlamda kusursuz bir şekilde gerçekleştirdiğimiz klima tesisatı uygulamalarımızda sizlere kaliteli bir hizmet vermek için kendimizi sürekli geliştiriyoruz.

Tüm Hijyen Kuralları Dahilinde Profesyonel Servis Hizmetlerimiz için

Servis öncesi ve sonrası uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.

teknisyen.com.tr

Uzman Servis Personellerimiz İle Hizmetinizdeyiz

Sertifikalı Teknik Servis
Kombi Klima ve Beyaz Eşya Servisi, teknisyenlerimiz tüm eğitimleri almış, MYK belgeli uzman kişilerden oluşmaktadır.
Garantili Servis Hizmeti
Kombi Klima ve Beyaz Eşya Servisi, tarafından değişimi yapılan tüm yedek parçalar 1 yıl garanti kapsamındadır, hemen arayın.
Özel Servis
Teknik servis ihtiyaçları için, Yetki belgelerimiz aracılığı ile garantili hizmet almak için hemen arayın, ekibimizi yönlendirelim.
%100 Müşteri Memnuniyeti
Müşteri Memnuniyeti müşteri hizmetleri politikamızın esas ilkesi olup, tüm çalışmalarımızı bu ilke kapsamında gerçekleştiririz.

BİZ SİZİ ARAYALIM

İrtibat numaranızı bırakın biz sizi arayalım!

100% MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ
Memnuniyet Dilek İstek ve Şikayetlerinizi İletin

SERVİS FORMU

Lütfen Formu Doldurun.